fbpx

Małgorzata Pielichowska

Cześć,

Nazywam się Małgorzata Pielichowska i jestem dietetykiem klinicznym, specjalistą psychodietetyki oraz trenerem personalnym. Jestem certyfikowanym instruktorem Pilates i TRX.

Propaguję świadome odżywianie i podkreślam rolę dobroci wobec własnego ciała. Nigdy nie byłam zwolenniczką popularnych “diet”, lubię jeść to, co mi smakuje w ilościach zaspokajających mój apetyt.

Właśnie w tym tkwi istota uważnego jedzenia – w nauce “ile” oznacza “wystarczająco” dla mnie. Bo nie ma jednego jadłospisu dla każdego. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Uczę, jak dobrać żywienie pod siebie i raz na zawsze uwolnić się od reżimu jakiejkolwiek “diety”.

Od 4-go roku życia uczęszczałam na balet, następnie rozpoczęłam przygodę z pływaniem i finalnie – pięciobojem nowoczesnym. Po wielu latach treningów dyscyplin takich jak: pływanie, bieganie, strzelanie, szermierka i jazda konna, postanowiłam wkroczyć na drogę naukową i rozpoczęłam studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie uzyskałam tytuł licencjata z dietetyki. Studiowałam również na Wageningen University and Research w Holandii. Obecnie kończę studia magisterskie na SGGW.

Zamiłowanie do pilatesu zrodziło się z potrzeby zwiększenia świadomości ciała, której brakuje wielu zawodowym sportowcom – również wybitnym. Jestem instruktorem od 2013 roku. W ciągu tych kilku lat nieustannie odkrywam piękno ciała oraz jego możliwości, kształtowane poprzez systematyczny trening i cierpliwość.

Moim mottem jest cytat Lao Tzu – każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, co podkreślam w pracy z podopiecznym.

Kocham zwierzęta i posiadam mopsa o wdzięcznym imieniu Grubcio.

Pracuję w języku polskim i angielskim.

Kwalifikacje i szkolenia:

  • Dietetyka studia licencjackie – Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Dietetyka studia magisterskie – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Psychodietetyka – Uniwersytet SWPS w Warszawie
  • Szkolenie School of Insulinresistance Therapy – Fundacja Insulinooporność – zdrowa dieta i zdrowe życie (uzyskany tytuł specjalisty przyjaznego insulinoopornym)
  • Szkolenie “Functional TRX Instructor”, TRX Fitness Anywhere LCC, San Francisco, California
  • Konferencja Functional Training Summit 2019, European Performance Institute GmbH, Monachium
  • Szkolenie “Periodyzacja diety redukcyjnej”, Akademia Dietetyki Sportowej