fbpx

o mnie

Małgorzata Pielichowska

Cześć,

Nazywam się Małgorzata Pielichowska i jestem dietetykiem klinicznym, specjalistą psychodietetyki, trenerem personalnym oraz certyfikowanym instruktorem Pilates      i TRX. 

Propaguję świadome odżywianie i podkreślam rolę dobroci wobec własnego ciała. Każdego pacjenta traktuję jak czystą kartę – bo nie ma jednego jadłospisu dla każdego, poza tym bardzo często jadłospis nie rozwiązuje problemu, który siedzi głęboko          w głowie. 

Dlaczego to wiem? Sama jako nastolatka i młoda kobieta doświadczyłam zaburzeń odżywiania i rozumiem, kiedy pacjent mówi, że “coś go zmusza do jedzenia” lub “boję się jeść, widzę jak tyję”. Wcale mnie to nie śmieszy – wiem, bo też byłam w takiej sytuacji. Rozumiem, że samemu ciężko jest poradzić sobie z problemem związanym   z odżywianiem – w końcu to podstawowa potrzeba fizjologiczna, jeść trzeba. Sam jadłospis nie rozwiązuje problemu – tak samo jak podanie tabletki. 

Dlatego też, po wielu latach nauki najpierw na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, następnie SGGW i uniwersytecie w Wageningen w Holandii, postanowiłam podjąć studia podyplomowe “Psychodietetyka” na SWPS w Warszawie. Dzięki tym doświadczeniom coraz lepiej rozumiem działanie ludzkiego organizmu        i mózgu – co przekładam na pracę z pacjentem. 

Pokazuję, jak nie zwariować w świecie diet i odchudzania i raz na zawsze uwolnić się od reżimu jakiejkolwiek diety. Pomagam zaakceptować siebie i towarzyszę pacjentowi w procesie zmiany nawyków żywieniowych.  

Jako trener, specjalizuję się w pilatesie oraz treningu ogólnorozwojowym. Nieustannie rozwijam swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w prestiżowych kongresach i szkoleniach prowadzonych przez najlepszych w swoim fachu.

Nie stosuję “szablonów” treningowych. Dopasowuję trening indywidualnie do podopiecznego w zależności od postawionych celów i możliwości psychomotorycznych. Kładę duży nacisk na świadomość ciała, by zachować sprawność przez całe życie.

Od 4-go roku życia uczęszczałam na balet, następnie rozpoczęłam przygodę                  z pływaniem i finalnie – pięciobojem nowoczesnym, która trwała do 17 roku życia. Lata treningów pływackich, biegowych, strzeleckich, szermierki i jazdy konnej nauczyła mnie cierpliwości i konsekwencji w działaniu.  

Z kolei zamiłowanie do pilatesu zrodziło się z potrzeby zwiększenia świadomości ciała, której brakuje wielu zawodowym sportowcom – również wybitnym. Jestem instruktorem od 2013 roku. W ciągu tych kilku lat nieustannie odkrywam piękno ciała oraz jego możliwości, kształtowane poprzez systematyczny trening i cierpliwość.

Moim mottem jest cytat Lao Tzu – “Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, co podkreślam w pracy z podopiecznym”

Kocham zwierzęta i posiadam mopsa o wdzięcznym imieniu Grubcio.

Kwalifikacje i szkolenia:

  • Dietetyka studia licencjackie – Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Dietetyka studia magisterskie – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Psychodietetyka – Uniwersytet SWPS w Warszawie
  • Szkolenie School of Insulinresistance Therapy – Fundacja Insulinooporność – zdrowa dieta i zdrowe życie (uzyskany tytuł specjalisty przyjaznego insulinoopornym)
  • Szkolenie “Functional TRX Instructor”, TRX Fitness Anywhere LCC, San Francisco, California
  • Konferencja Functional Training Summit 2019, European Performance Institute GmbH, Monachium
  • Szkolenie “Periodyzacja diety redukcyjnej”, Akademia Dietetyki Sportowej

Diet&mindfulness

W Diet&Mindfulness uczymy uważności w odżywianiu i pomagamy tym samym uwolnić się od reżimu diet, zachowując jednocześnie zdrowie i dobre samopoczucie.

Media Społecznościowe

Kontakt

Małgorzata Pielichowska +48 504 406 203
Marta Adamiuk +48 791 536 864
E-mail: diet.and.mindfulness@gmail.com