fbpx

Cierpisz na migrenowe bóle głowy?

Zapisz się na listę zainteresowanych książką o migrenie, by:

dieta w migrenie dietetyk

Zapisz się na listę zainteresowanych książką
o diecie
w migrenie wpisując swoje imię i adres mailowy w polu obok 

.

Bólu głowy, w tym migrenowego, doświadcza prawie trzy miliardy ludzi na świecie. W Polsce problem migreny dotyczy 2% populacji, przy czym częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Migrena, zgodnie z raportem Global Burden of Disease zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji chorób i zdarzeń będących przyczyną niepełnosprawności u osób od 25 do 49. roku życia, zaś u dzieci, młodzieży i dorosłych od 10. do 24. roku życia – 2. miejsce (!), zaraz za wypadkami drogowymi. 

Należy zrozumieć, że migrena to nie tylko problem dotyczący głowy i układu nerwowego. Migrena stanowi pewien objaw i finał kaskady reakcji, które zapoczątkowane są poprzez wiele czynników, m.in. stan zapalny czy dysfunkcja mitochondriów. Co prawda, samą dietą nie jesteśmy w stanie zapobiec czy leczyć migrenę, ALE poprzez zmiany w stylu życia już możemy trochę zdziałać.

Uważam, że migrena to choroba dotycząca całego organizmu i tak też należy podejść do dietoterapii. Dlatego też, postanowiłam wraz z Fundacją Chorób Mózgu przygotować poradnik, w którym opiszę podstawy dietoterapii, a także suplementację dla osób zmagających się z tym problemem. Nie zabraknie również przepisów na smaczne i zdrowe potrawy, odżywiające cały organizm 🙂

dieta w migrenie
Dieta w migrenie - odcinek 37. podcastu

Posłuchaj odcinka podcastu o diecie w migrenie

Kim jestem

Nazywam się Małgorzata Pielichowska, jestem dietetyczką kliniczną i psychodietetyczką. 

W swojej pracy łączę wiedzę i umiejętności z zakresu dietetyki klinicznej i psychodietetyki, co pozwala mi spojrzeć na człowieka jako całość, uwzględniając powiązania między psyche a soma.

Prowadzę podcast Diet&Mindfulness, w którym wyjaśniam zawiłości w świecie diet i odchudzania, tłumaczę jak jeść uważnie, a także staram się określić, na czym polega zdrowy styl życia. Na luzie i po prostu 🙂

dietetyk psychodietetyk

Zapisz się na listę zainteresowanych książką
o diecie
w migrenie wpisując swoje imię i adres mailowy w polu obok 

.

Strona Diet&Mindfulness działa w zgodzie z obowiązującym prawem o ochronie danych osobowych. Zapoznaj się z polityką prywatności.